Про журнал

Галузь та проблематика

Мета та програмні цілі журнулу: з теоретичними та практичними дослідженнями присвяченими перспективним напрямкам розвитку автомобільної електроніки, впровадженню та удосконаленню гібридних авто та електромобілів, моделюванню транспортних процесів і систем, інформаційним технологіям й інтелектуальним системам на транспорті, сучасним технологіям діагностики систем і агрегатів транспортних засобів. Розглядаються проблеми ергономіки, мехатроніки, логістики, екології, організації навчання спеціальних дисциплін у вищій школі.

Збірник розрахований на науковців, викладачів, студентів, інженерів автотранспортної і дорожньо-будівельної галузей.

Завданням журналу є публікація оригінальних і оглядових робіт та інформаційних матеріалів, а також обмін науковою інформацією.

Процес рецензування

Автор(-и) подають рукопис статті в електронному вигляді онлайн для отримання рецензії. Відповідальний секретар перевіряє статтю на унікальність за допомогою  Unicheck service. Якщо унікальність статті складає менше 80 % - стаття не приймається (у відповідності до стандарту ХНАДУ СТВНЗ 85.1-01:2021).

Головний редактор видання призначає рецензента переважно з числа членів редакційної колегії видання.

Відповідальний секретар передає статтю рецензенту, який здійснює рецензування і не пізніше ніж через тиждень повертає статтю разом з рецензією відповідальному секретарю редакційної колегії.

Коли набирається достатня для формування фахового збірника кількість статей, головний редактор скликає засідання редакційної колегії, яка розглядає подані статті та рецензії і дає згоду на публікацію. У випадку, якщо стаття отримує незадовільну рецензію, редакційна колегія видання може дозволити публікацію цієї статті з приміткою «Для обговорення» («For discuss»). Після проведення засідання редакційної колегії фахового збірника відповідальний секретар передає допущені до друку статті разом з рецензіями до видавництва.

У випадку, якщо рукопис не проходить рецензування, редакція повертає авторам матеріали разом з рекомендаціями про можливе редагування та доопрацювання рукопису.

Політика відкритого доступу

Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Редакційна етика

Редакція електронного журналу "Автомобіль і електроніка. Сучасні технології", видавцем якого є Харківський національний автомобільно-дорожній університет, підтримує певний рівень вимог при відборі та прийомі статей, представлених у редакцію. Ці норми визначаються науковими напрямами журналу, які визначені Свідоцтвом про державну реєстрацію, і стандартами якості наукових робіт і їх викладення, прийнятими в науковому співтоваристві.

При розробці положень видавничої політики журналу "Автомобіль і електроніка. Сучасні технології" редакція керувалася Наказом №32 від 15.01.2018 р. Міністерства освіти і науки України, рекомендаціями Комітету з етики публікацій – Committee on Publication Ethics (COPE) а також досвідом роботи зарубіжних та українських наукових співтовариств, організацій, редакцій видань.

Ознакою професійного наукового співтовариства є прийняття вченими і фахівцями кодексу, який встановлює основні норми поведінки і обов'язки членів співтовариства по відношенню один до одного і до громадськості. Такий кодекс визначається бажанням забезпечити максимальну користь для професійного співтовариства і обмежити дії, які могли б слугувати вузькоегоїстичним інтересам окремих осіб, а також забезпечити право кожного автора на інтелектуальну власність.

Маючи на увазі вищесказане, редакція журналу представляє нижче набір етичних норм, якими повинні керуватися особи, що беруть участь у публікації результатів досліджень за напрямками, що відповідають профілю журналу (члени редакції, автори і рецензенти).

Редакція вважає, що представлені нижче правила усвідомлені і схвалені більшістю кваліфікованих дослідників, вони також можуть надати істотну допомогу студентам, аспірантам і молодим вченим, тим, хто у певній мірі є новачками у дослідницькій діяльності. Визнані вчені можуть вітати можливість ще раз повернутися до питань, які мають велике значення для наукової практики.

Етичні зобов'язання членів редакції журналу

1. Усі надані для публікації матеріали проходять ретельний відбір і рецензуються. Редколегія залишає за собою право відхилити статтю або повернути її на доопрацювання. Автор зобов'язаний допрацювати статтю відповідно до зауважень рецензентів або редколегії.

2. Член редакції повинен без упередження розглядати всі рукописи, представлені до публікації, оцінюючи кожну належним чином, незважаючи на расову, релігійну, національну приналежність, а також положення або місце роботи автора (авторів). Член редакції може, проте, взяти до уваги зв'язок рукопису, що розглядається в даний момент, з іншими, представленими раніше роботами тих ж самих авторів.

3. Член редакції повинен наскільки можливо швидко розглядати рукописи, представлені до публікації.

4. Уся відповідальність за прийняття або відхилення рукопису лежить на члені редакції. Відповідальний і зважений підхід до виконання цих обов'язків зазвичай має на думці, що член редакції бере до уваги рекомендацію рецензента - доктора наук відповідного наукового напряму відносно якості і достовірності рукопису, представленого до публікації. Проте рукописи можуть бути відхилені без рецензування, якщо член редакції вважає, що вони не відповідають профілю журналу.

5. Члени редакції не повинні представляти іншим особам ніяку інформацію, пов’язану з вмістом рукопису, що знаходиться на розгляді, окрім осіб, які беруть участь у професійній оцінці цього рукопису. Після позитивного рішення члена редакції стаття публікується у журналі та розміщується на відповідних електронних ресурсах.

6. Допускається поширення по електронних мережах будь-яких статей з журналу або витягів з них, але при такому поширенні посилання на першоджерело обов'язкове. Забороняється видання і/або поширення матеріалів журналу третіми особами або організаціями на паперових і твердих електронних носіях.

7. Відповідно до міжнародного законодавства в частині дотримання авторського права на електронні інформаційні ресурси, матеріали сайту, електронного журналу або проекту не можуть бути відтворені повністю або частково в будь-якій формі (електронною або друкарською) без попередньої письмової згоди авторів і редакції журналу. При використанні опублікованих матеріалів у контексті інших документів потрібне посилання на першоджерело.

8. Член редакції повинен поважати інтелектуальну незалежність авторів.

9. Відповідальність і права члена редакції журналу відносно будь-якого представленого рукопису, автором якого є сам член редакції, мають бути делеговані якій-небудь іншій кваліфікованій особі.

10. Неопублікована інформація, аргументи або інтерпретації, розкриті в представленому рукописі, можуть бути використані у власних дослідженнях члена редакції тільки з відома автора. Якщо рукопис настільки близько пов'язаний із нинішніми або минулими дослідженнями члена редакції, що може виникнути конфлікт інтересів, член редакції повинен вжити заходи до того, щоб яка-небудь інша кваліфікована особа перейняла на себе редакційну відповідальність за цей рукопис.

11. Якщо члену редакції представлені переконливі свідчення того, що основний зміст або висновки роботи, опублікованої в журналі, є помилковими, член редакції повинен сприяти публікації відповідного повідомлення, що вказує на цю помилку і, якщо можливо, виправляє її. Це повідомлення може бути написане особою, що виявила цю помилку, або незалежним автором.

12. Автор може зажадати, щоб член редакції не долучав деяких рецензентів при розгляді рукопису. Проте член редакції може прийняти рішення використовувати одного або декількох з цих рецензентів, якщо він вважає, що їх думки важливі для неупередженого розгляду рукопису. Таке рішення може бути прийняте, наприклад, у тому випадку, коли є серйозні протиріччя між цим рукописом і попередньою роботою потенційного рецензента.

Етичні зобов’язання авторів

1. Основний обов'язок автора полягає в тому, щоб надати точний звіт про проведене дослідження, а також об'єктивне обговорення його значущості.

2. Автори статей несуть усю повноту відповідальності за зміст статей і за сам факт їх публікації. Редакція журналу не несе ніякої відповідальності перед авторами і/або третіми особами і організаціями за можливий збиток, викликаний публікацією статті. Редакція має право вилучити вже опубліковану статтю, якщо з'ясується, що в процесі публікації статті були порушені чиїсь права або ж загальноприйняті норми наукової етики. Про факт вилучення статті редакція повідомляє автора, який надав статтю, особі, що рекомендує, та організації, де робота виконувалася.

3. Журнальний обсяг є обмеженим ресурсом, тому автор зобов'язаний використовувати його розумно і економно.

4. Первинне повідомлення про результати дослідження має бути досить повним і містити необхідні посилання на доступні джерела інформації, щоб фахівці в цій області могли повторити цю роботу. Якщо буде потрібно, автор повинен докласти прийнятних зусиль для того, щоб надати іншим дослідникам зразки незвичайних матеріалів, які не можуть бути отримані яким-небудь іншим способом; при цьому приймаються відповідні угоди про передачу матеріалів, що обмежують область використання таких матеріалів, щоб захистити законні інтереси авторів.

5. Автор повинен цитувати ті публікації, які здійснили визначальний вплив на сутність роботи, що викладалася, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з більш ранніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, слід мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до цього повідомлення. Автор зобов'язаний провести літературний пошук, щоб знайти і процитувати оригінальні публікації, в яких описуються дослідження, тісно пов'язані з цим повідомленням. Необхідно також належним чином вказувати джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо ці матеріали не були отримані самим автором.

6. У роботі чітко вказуються будь-які небезпечні прояви та ризики, які пов’язані з проведеними дослідженнями.

7. Слід уникати фрагментації повідомлень про дослідження. Вчений, який виконує широкі дослідження системи або групи споріднених систем, повинен організувати публікацію так, щоб кожне повідомлення давало цілком закінчений звіт про кожен аспект загального дослідження.

8. При підготовці рукопису до публікації автор повинен інформувати головного редактора про споріднені рукописи автора, представлені або прийняті до друку. Копії цих рукописів мають бути представлені головному редакторові, і мають бути вказані їх зв'язки з рукописом, представленим до публікації.

9. Автор не повинен представляти рукописи, що описують по суті одні і ті ж результати, більш ніж в один журнал у вигляді первинної публікації, якщо тільки це не повторне подання відхиленого журналом або відкликаного автором рукопису. Припустимо представляти рукопис повної статті, що розширює раніше опублікований короткий попередній звіт (повідомлення) про ту ж саму роботу. Проте, при наданні такого рукопису член редакції має бути оповіщений про більш раннє повідомлення, а це попереднє повідомлення має бути процитоване в цьому рукописі.

10. Автор повинен чітко вказати джерела всієї процитованої або представленої інформації, за винятком загальновідомих відомостей. Інформація, отримана в приватному порядку, в процесі бесіди, при листуванні або під час обговорення з третіми сторонами, не має бути використана або повідомлена в роботі автора без чіткого дозволу дослідника, від якого ця інформація була отримана. З інформацією, отриманою при наданні конфіденційних послуг, як, наприклад, при рецензуванні рукописів або проектів, представлених для отримання грантів, слід поводитися так само.

11. Експериментальне або теоретичне дослідження може іноді слугувати основою для критики роботи іншого дослідника. Опубліковані статті у відповідних випадках можуть містити подібну критику. Персональна критика, проте, не може вважатися доречною ні за яких обставин.

12. Співавторами статті мають бути все ті особи, які доклали значний науковий внесок у представлену роботу і які розділяють відповідальність за отримані результати. Інші внески мають бути відмічені в примітках або в розділі "Вдячності". Адміністративні стосунки з цим дослідженням самі по собі не є основою для кваліфікації відповідної особи як співавтора (але в окремих випадках може бути доречно відмітити значну адміністративну допомогу в роботі). Особи, що померли і задовольняють сформульованим вище критеріям, мають бути включені до числа авторів, а у примітці має бути вказана дата їх смерті. В якості автора або співавтора не можна вказувати фіктивні імена. Автор, який представляє рукопис до публікації, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті і тільки ті особи, які відповідають критерію авторства. У статті, написаної декількома авторами, той з авторів, хто представляє до редакції контактні відомості, документи і листується з членами редакції, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію в журналі.

13. Автори повинні повідомити головного редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, наприклад, консалтингових або фінансових інтересів якої-небудь компанії, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться в цьому рукописі. Автори повинні гарантувати відсутність контрактних стосунків або міркувань власності, які могли б вплинути на публікацію інформації, що міститься в представленому рукописі.

Етичні зобов’язання рецензентів

1. Оскільки рецензування рукописів є істотним етапом у процесі публікації і, таким чином, у реалізації наукового методу як такого, кожен учений зобов'язаний виконувати певну долю робіт з рецензування.

2. Якщо обраний рецензент не впевнений, що його кваліфікація відповідає рівню досліджень, представлених в рукописі, він повинен відразу повернути рукопис.

3. Рецензент повинен об'єктивно оцінити якість рукопису, представлену експериментальну і теоретичну роботу, її інтерпретацію і виклад, а також врахувати, якою мірою робота відповідає високим науковим і літературним стандартам. Рецензент повинен поважати інтелектуальну незалежність авторів.

4. Рецензент повинен враховувати можливість конфлікту інтересів у разі, коли даний рукопис близько пов'язаний з поточною або опублікованою роботою рецензента. Якщо є сумніви, рецензент повинен одразу повернути рукопис без рецензії, вказавши на конфлікт інтересів.

5. Рецензент не повинен оцінювати рукопис, з автором або співавтором якого він має особисті або професійні зв'язки, і якщо такі стосунки можуть вплинути на судження про рукопис.

6. Рецензент повинен поводитися з рукописом, присланим на рецензію, як з конфіденційним документом. Він не повинен показувати рукопис іншим особам або обговорювати її з іншими колегами за винятком особливих випадків, коли рецензент потребує чиєїсь спеціальної консультації.

7. Рецензенти повинні адекватно пояснити й аргументувати свої судження, щоб члени редакції і автори могли зрозуміти, на чому засновані їх зауваження. Будь-яке твердження про те, що спостереження, висновок або аргумент був вже раніше опублікований, повинне супроводжуватися відповідним посиланням.

8. Рецензент повинен відмічати будь-які випадки недостатнього цитування авторами робіт інших учених, що мають безпосереднє відношення до роботи, що рецензується; при цьому слід враховувати, що зауваження по недостатньому цитуванню власних досліджень рецензента можуть виглядати як упереджені. Рецензент повинен звернути увагу головного редактора на будь-яку істотну схожість між даним рукописом і будь-якою опублікованою статтею або будь-яким рукописом, одночасно представленим до іншого журналу.

9. Рецензент повинен своєчасно надати відгук.

10. Рецензенти не повинні використовувати або розкривати неопубліковану інформацію, аргументи або інтерпретації, що містяться в даному рукописі, якщо на це немає згоди автора. Проте, коли така інформація вказує на те, що деякі з власних досліджень рецензента можуть виявитися безрезультатними, припинення такої роботи рецензентом не суперечить етичним нормам.

Редакційна колегія (наказ №68 від 11.09.2020)

Головний редактор:

Дзюбенко Олександр Андрійович, канд. техн. наук, доцент кафедри автомобільної електроніки, ХНАДУ

Заступники головного редактора:

Аргун Щасяна Валіковна, доктор. техн. наук, професор кафедри автомобільної електроніки, ХНАДУ

Відповідальний секретар:

Трунова Ірина Сергіївна, канд. техн. наук, доцент кафедри автомобільної електроніки, ХНАДУ

Члени редколегії:

Абрамчук Федір Іванович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри двигунів внутрішнього згоряння, ХНАДУ;

Бажинов Олексій Васильович, докт. техн. наук, професор кафедри технічної експлуатації і сервісу автомобілів, ХНАДУ;

Батигін Юрій Вікторович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри фізики, ХНАДУ;

Богаєвський Олександр Борисович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри автомобільної електроніки, ХНАДУ;

Богомолов Віктор Олександрович, докт. техн. наук, професор, заступник ректора з наукової роботи, ХНАДУ;

Волков Володимир Петрович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри технічної експлуатації і сервісу автомобілів, ХНАДУ;

Воронков Олександр Іванович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри двигунів внутрішнього згорання ХНАДУ;

Гнатов Андрій Вікторович, докт. техн. наук, завідувач кафедри автомобільної електроніки, ХНАДУ;

Гурко Олександр Геннадійович, докт. техн. наук доцент, доцент кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій ХНАДУ;

Горбачов Петро Федорович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри транспортних систем і логістики, ХНАДУ;

Двадненко Володимир Якович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри автомобільної електроніки, ХНАДУ;

Далека Василь Хомич, докт. техн. наук, професор, професор кафедри електричного транспорту, ХНУМГ ім. О.М. Бекетова;

Клименко Валерій Іванович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри автомобілів, ХНАДУ;

Клец Дмитро Михайлович, докт. техн. наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи, ХНАДУ;

Колодяжний Володимир Максимович, докт. фіз.-мат. наук, професор, професор кафедри інформатики і прикладної математики, ХНАДУ;

Корогодський Володимир Анатольйович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри двигунів внутрішнього згоряння, ХНАДУ;

Мигаль Василь Дмитрович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри тракторів і автомобілів, ХНТУСГ ім. П. Василенка;

Наглюк Іван Сергійович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри організації та безпеки дорожнього руху, ХНАДУ;

Ніконов Олег Якович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри комп'ютерних технологій і мехатроніки, ХНАДУ;

Подригало Михайло Абович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри технології машинобудування та ремонту машин, ХНАДУ;

Полянський Олександр Сергійович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри технології машинобудування та ремонту машин, ХНАДУ;

Сараєв Олексій Вікторович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри автомобілів, ХНАДУ;

Смирнов Олег Петрович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри автомобільної електроніки, ХНАДУ;

Солодов Валерій Григорович, докт. техн. наук, професор, завідувач кафедри теоретичної механіки і гідравліки, ХНАДУ;

Шуклінов Сергій Миколайович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри автомобілів, ХНАДУ;

Янютін Євген Григорович, докт. техн. наук, професор, професор кафедри математики, ХГУПТ, м. Харків;

Богдан Дмитро Іванович, канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри деталей машин і теорії механізмів і машин, ХНАДУ;

Вдовиченко Володимир Олексійович, канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри транспортних технологій, ХНАДУ;

Воропай Олексій Валерійович, канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри деталей машин і теорії механізмів і машин, ХНАДУ;

Михалевич Микола Григорович, канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри автомобілів, ХНАДУ;

Чаплигін Євгеній Олександрович, канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри фізики, ХНАДУ;

Tropina Albina Albertovna, Dr., prof., Texas A and M University, Department of Aerospace Engineering, College Station, United States;

Vrublevsky Aleksandr Nikolaevich, prof., D. Sc., University of Warmia and Mazury in Olsztyn, Poland.

Повідомлення про авторські права

Автори, що публікують публікації в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:

  1. Автори зберігають авторські права та надають журналу право першої публікації з роботою, одночасно ліцензованою відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє іншим видаляти роботу з підтвердженням авторських робіт та первинною публікацією в цьому журналі.
  2. Автори можуть укласти окремі додаткові договірні угоди про невключення розповсюдження опублікованої версії роботи журналу (наприклад, розмістити її в інституційних репозиторіях або опублікувати в книзі) з підтвердженням її первинної публікації в цьому журналі.
  3. Авторам вирішується і рекомендується розміщувати свої роботи в Інтернеті (наприклад, в інституційних репозиторіях або на їх веб-сайтах) до і за час обробки даних, оскільки це може приносити до продукції загального змісту, а також до більш раннього та більшої цитированості опублікованих робіт (см. Еффект открытого доступа).

Конфлікт інтересів

Редакція журналу АЕСТ просить авторів декларувати будь-які конкуруючі фінансові та/або нефінансові інтереси щодо описаної роботи.

Визначення. Метою даної політики конфлікту інтересів є як фінансові, так і нефінансові інтереси, які можуть безпосередньо підірвати або сприйматися як підриваючі об'єктивність, цілісність і цінність публікації за допомогою потенційного впливу на судження та дії авторів щодо об'єктивного уявлення даних, аналізу та інтерпретації.

Фінансовий конфлікт інтересів включає в себе будь-яке з наступного:

Фінансування: підтримка досліджень (включаючи заробітну плату, обладнання, витратні матеріали та інші витрати) організаціями, які можуть отримати або втратити в фінансовому відношенні через публікацію даних, представлених в статті. Повинна бути розкрита конкретна роль спонсору в концептуалізації, розробці, зборі даних, аналізі, вирішенні опублікувати або підготовці рукопису.

Зайнятість: недавня (за участю в дослідницькому проекті), існуюча або очікувана зайнятість в будь-якій організації, яка може отримати або втратити в фінансовому відношенні через публікацію даних, представлених в статті.

Особисті фінансові інтереси: акції або частки в компаніях, які можуть отримати або втратити в фінансовому відношенні шляхом публікації даних, представлених в статті; плата за консультацію або інші форми винагороди (включаючи компенсації за участь в симпозіумах) від організацій, які можуть отримати або втратити в фінансовому відношенні; патенти або патентні заявки (що присуджені або знаходяться на розгляді), подані авторами або їх установами, на вартість яких може вплинути публікація. Для патентів і патентних заявок вимагається розкриття такої інформації: заявник патенту (будь-то автор або установа), ім'я винахідника (-ці), номер заявки, статус заявки, конкретний аспект рукопису, описаний в заявці на патент.

Нефінансові конкуруючі інтереси:

Нефінансові конкуруючі інтереси можуть приймати різні форми, включаючи особисті або професійні відносини з організаціями та приватними особами. Ми рекомендуємо авторам і рецензентам оголошувати будь-які неоплачувані ролі або відносини, які можуть вплинути на процес публікації. Приклади нефінансових конкуруючих інтересів включають (але не обмежують) наступні:

  • неоплачуване членство в уряді або неурядовій організації;
  • неоплачуване членство в адвокатській або лобістській організації;
  • неоплачувана консультативна посада в комерційній організації;
  • написання або консультації для освітньої компанії;
  • виступ в якості експерта-свідка.

Відсутність конфлікту інтересів або їх наявність констатується в статті.

Авторами надається форма про конфлікт інтересів. Форма не публікується у відкритому доступі та може бути надана тільки за запитом (наприклад, в процесі сліпого рецензування), якщо це не порушує конфіденційності даних, представлених у формі.

Ми визнаємо, що деякі автори можуть бути пов'язані угодами про конфіденційність. У таких випадках замість докладного розкриття ми вимагаємо, щоб автори заявили: "Автори заявляють, що вони пов'язані угодами про конфіденційність, які не дозволяють їм розкривати свої конкуруючі інтереси в цій роботі".

Ми не вимагаємо від авторів вказувати грошову вартість своїх фінансових інтересів.

Якщо у рецензентів є якийсь конфлікт інтересів щодо рецензованої статті, він повинен повідомити про це редакцію журналу АЕСТ. В такому випадку стаття буде передана на рецензування іншому експерту.

Конфлікт інтересів може бути виявлений на етапі подвійного сліпого рецензування або після публікації. В такому випадку (відповідно до схем COPE):

  • редакція зв'яжеться з автором-кореспондентом на предмет уточнення наявності невизначеного конфлікту інтересів;
  • буде проведено розслідування на основі обґрунтувань автора (-ів) і рецензента або читача, що заявив про наявність конфлікту інтересів;
  • якщо в результаті розслідування буде виявлено конфлікт інтересів, він буде доданий до статті. Або будуть внесені відповідні виправлення згідно до політики відгуків статті.

Антіплагіат

Закон України "Про освіту" (п.4, статті 42 "Академічна доброчесність") дає таке визначення академічного плагіату.

Академічний плагіат — це оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства.

Плагіат явно мав місце, коли великі шматки тексту були скопійовані та вставлені без відповідного та однозначного посилання.

Такі рукописи не розглядаються для публікації в журналі АЕСТ.

"Переробка тексту" (рерайт) або повторне використання частин тексту з попередніх публікацій автора є формою самоплагіату.

Самоплагіат - оприлюднення (частково або повністю) власних раніше опублікованих наукових результатів як нових наукових результатів.

Дублююча публікація відбувається, коли автор повторно використовує суттєві частини своєї власної опублікованій роботи без надання відповідних посилань. Це може варіюватися від публікації ідентичної статті в декількох журналах до додавання невеликої кількості нових даних в раніше опубліковану статтю.

Редколегія журналу АЕСТ оцінюють всі подібні випадки індивідуально.

У випадку, якщо плагіат визначається після публікації статті, редколегія журналу може відкликати оригінальну публікацію в залежності від ступеня плагіату, контексту опублікованій статті і його впливу на загальну цілісність опублікованого дослідження.

У разі виявлення порушення авторських прав (плагіату) після опублікування, стаття з архіву журналу (на сайті) не видаляється і позначається "Плагіат", відповідно до міжнародних протоколів антіплагіатной політики.

Ця стаття з позначкою "Плагіат" відображається у всіх ресурсах, у яких індексується журнал.

Всі рукописи, подані до розгляду для публікації в журнал АЕСТ, перевіряються на унікальність спеціалізованим сервісом Unicheck.com. Авторам надсилається протокол (Unicheck Similarity Report) із детальними результатами перевірки статті на плагіат. Рукопис може бути прийнятий до розгляду для публікації тільки за умови унікальності не менше 80 %.

Також, додатково, унікальність рукопису оцінюється на етапі рецензування (як один із критеріїв, який оцінюється рецензентами).

Матеріали, представлені в журнал АЕСТ, повинні бути оригінальними і не повинні публікуватися або передаватися для публікації в інших місцях. Це правило застосовується також до матеріалів, представлених в інших місцях, в той час як рукопис знаходиться на розгляді в журналі АЕСТ.

Якщо рукопис був представлений також до розгляду для публікації в іншому журналі, автори зобов'язані повідомити про це при поданні рукопису до журналу АЕСТ.

Історія журналу

Журнал засновано в 2011 р. кафедрою Автомобільної електроніки, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.

Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України  Категорії "Б" наказом Міністерства освіти і науки України №612 від 07.05.2019 р.

В журналі публікуються матеріали теоретичних та практичних досліджень присвячених перспективним напрямкам розвитку автомобільної електроніки, впровадженню та удосконаленню гібридних та електромобілів, моделюванню транспортних процесів і систем, інформаційним технологіям й інтелектуальним системам на транспорті, сучасним технологіям діагностики систем і агрегатів транспортних засобів; результвти методолігних досліджень щодо особливостей навчання та отримання наукових ступеней здобувачами технічних спеціальностей. Журнал також включає матеріали доповідей учасників Міжнародної науково-технічної конференції «Автомобіль і електроніка. Сучасні технології». 

Мови видання: українська, англійська

Періодичність: 2 рази на рік по наповненню збірок.